Prohlídka Vírské hráze

V pátek 24.4. jsme vyrazili s dětmi 4. a 5. ročníku do Víru na přehradní hráz. Brzkým ranním autobusem jsme dojeli na místo. Velmi chladné ráno nebylo příjemné, ale teplé bundy a kapuce nás zachránily. Během dvacetiminutového zajímavého vyprávění jsme na zimu úplně zapomněli. Při chůzi dolů po železných schodech v dětech stoupalo vzrušení a uvnitř hráze vydechly překvapením. A pak už následovalo 250 schodů dolů, dostali jsme se až na samé dno, nad námi obrovská masa vody, zvláštní pocit, jedna zajímavá informace střídala další a zajímavější. Jiných 250 schodů nahoru nás dovedlo do elektrárny. Děti viděly, jak pracuje vodní turbína a kolik vody dokáže vychrlit. Zajímavou exkurzi jsme zakončili svačinkou na hrázi a pěším výletem za pěkného počasí, kdy nás sluníčko příjemně ohřívalo. Cestou se nám nabízely nádherné výhledy na Vírskou přehradu. U „Chudobínské borovice“ jsme se vyfotili na památku, posvačili něco z domácích zásob a občerstvili se chladnou vodou ze studánky. Ušlápli jsme 9 km až do školy. 😊 Byl to pěkný den, bylo to „fajn“! A jak řekly děti: „It was amazing“. ( RK )